Свято футболу в Довбиші

Середа, 6 Травень 2015, 17:07:59

У п’ятницю, 1 травня у Довбиші відбувся черговий турнір з футболу. Цей чемпіонат уже є третій за своїм рахунком і кожного разу збирає навколо себе більшу аудиторію. Не став винятком і цей рік. До селища завітали команди з таких міст, як Житомир, Биківка, Першотравенськ, Яблонне та Мар’янівка.

Все стартувало зі Святої Меси, на якій були присутні всі учасники турніру. Отримавши благословення від священників, хлопці відразу після закінчення Служби вирушили на стадіон, щоб якнайшвидше розпочати змагання.

Цьогорічні змагання трішки відрізнялись від минулорічних, як своїм форматом, так і складом учасників. Всі команди були розділені на дві групи: старших та молодших. До першої групи увійшли хлопці віком від 13 до 18 років. До молодшої від 10 до 12 відповідно. У турнірі приймало участь 4 дорослих та 5 менших команд. Відзначимо, що господарі турніру виставили на цей турнір відразу 3 команди – 1 команду до 18 років та 2 до 12. Тож, доки всі команди проводили розминку, капітани команд провели жереб та дізналися своїх суперників.

Як тільки пролунав стартовий свисток, стало зрозуміло, що кожна команда налаштована сьогодні тільки на перемогу. Але окремо хочеться відзначити і поведінку гравців, які показали, що у футбол можна грати культурно, не використовуючи при цьому нецензурну лексику.

Змагання проходили на двох футбольних полях. До кожного матчу було прикуто достатньо уваги, адже часто можна було побачити людей з фотоапаратами в руках або ж звичайних вболівальників, котрі підтримували своїх улюбленців.

Результат кожного матчу записувався в турнірну таблицю. У дорослій групі запекла боротьба проходила між командами «Евертон» (Довбиш) та «Енерджі» (Яблонне). Між собою ці команди розписали мирову, тож все залежало від того, як ці колективи зіграють з іншими суперниками. 3 та 4 місце розіграли команди «Альфа» (Житомир) та «Енергія» (Першотравенськ). Забігаючи наперед, відмітимо, що напруга тут залишалась до останньої хвилини і тільки після фінального свистка у завершальному матчі всі дізнались переможця.

У молодшій групі в лідери вирвались «Динамо» (Довбиш) та «Альфа-2» (Житомир), які перемогли у всіх матчах і до очної зустрічі підходили з максимальною кількістю очок. Після них у турнірній таблиці розташувалася команда з Мар’янівки. Ще нижче колектив з 

Биківки. Замикала таблицю друга довбиська команда – «Авангард».

У підсумку, переможцями турніру стали команди «Енерджі» та «Динамо». І хоч турнір вважався товариським, хлопці щиро раділи своїй перемозі.

Крім командних змагань, були проведені також і особисті змагання, у яких гравці з різних команд змагалися у цікавих конкурсах. Гравці спробували себе у набиванні м’яча, ударами на дальність та точність. Цікавим вийшов конкурс найкращого на найкращого голкіпера, а особливо частина, де воротарі пробивали один одному пенальті.

На закінчення турніру, всім командам, які зайняли призові місця булу вручені кубок та грамота. Також нагороджувалися гравці, які перемогли в індивідуальних конкурсах. Особливу відзнаку отримав головний арбітр змагань – Твардовський Віктор.

Особливу допомогу у приготуванні та проведенні турніру надав Володимир Колесник - наш односельчанин, котрий зараз проживає в Житомирі, працює та займається розвитком футболу  посеред дітей та молоді. Дякуємо за фінансову та моральну підтримку.

Під час цього турніру, на обличчях учасників не раз сяяли посмішки, і як пізніше нам повідомив настоятель парафії в Довбиші отець Вальдемар – саме це було для нього сьогодні найбільшою нагородою!

Перед поверненням додому, біля костьолу було розпалено вогнище, біля якого були зібрані всі, хто приймав участь у цьому чемпіонаті та поділитися своїми враженнями. Відзначимо, що ніхто не залишився голодним, адже на всіх по закінченню турніру чекав почастунок.

Можна сміливо сказати, що з Божою допомогою змагання пройшли на ура! Ми всі стали свідками не тільки цікавої гри, але й свідоцтва кожного учасника…

Тож, всі залишились задоволеними, і гравці, і вболівальники. І думаю, що кожен погодиться з тим, що такі турніри проходять на користь всім нам! А деталі можна подивитися на світлинах.

Богдан Кравець (Довбиш)

 

 

Likes_news: 
Слухати онлайн